Naar de hoofdinhoud
Streekziekenhuis Koningin Beatrix
Patiënteninformatie

Adviezen na een operatie aan de baarmoederhals

Adviezen na Letz-exconisatie

U hebt een operatie aan uw baarmoederhals ondergaan. Het is belangrijk dat u de volgende adviezen opvolgt om de kans op complicaties te verminderen.

Adviezen

  • U kunt nog 1 tot 2 weken wat bloedverlies hebben; gebruik hiervoor liever maandverband in plaats van tampons. Wij adviseren u om geen bad te nemen of sauna te bezoeken, zolang u last hebt van bloedverlies. Douchen mag wel.
  • De eerste 3 weken kunt u beter geen geslachtsgemeenschap hebben.
  • Gedurende de eerste 24 uur houdt u rust. Daarna bouwt u uw activiteiten weer rustig op. Na ongeveer 3 tot 5 dagen mag u het werk weer hervatten.
  • Soms heeft u last van een gevoelige buik of buikkrampen. Tegen de pijn kunt u Paracetamol gebruiken, maximaal 4 x daags 2 tabletten van 500 mg. Volg de adviezen in de bijsluiter.
  • U kunt last hebben van wat ruimere afscheiding.
  • U mag weer autorijden zodra u denkt, dat u daartoe in staat bent. Luister vooral ‘naar uw lichaam’.
  • Na 3 weken mag u weer fietsen en sporten. Luister vooral ‘naar uw lichaam’.
  • Neem contact op met de polikliniek Gynaecologie bij de volgende problemen:
    - koorts boven 38,5o C.;
    - abnormaal veel bloedverlies;
    - hevige buikpijn.
    De polikliniek is van maandag tot en met vrijdag van 08.30 - 16.30 uur bereikbaar op T 0543 54 46 50. Wanneer zich buiten kantooruren en binnen 3 dagen na de operatie problemen voordoen, neem dan contact op met de afdeling Vrouw/kind: 0543 54 44 86
  • De dag na de ingreep neemt de verpleegkundige contact met u op om te informeren hoe het met u gaat. Heeft u vragen dan kunt u die natuurlijk stellen aan de verpleegkundige.


Verwante afdelingen